Wyciskarka soków Novis Vita Juicer - kremowy

 • Dodaj recenzję:
  • 6511.09.20
  • Producent: NOVIS
  • Kod producenta: 7640128131601
  • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 891,87 zł 1 097,00 zł
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków logo

  Pierwsza na świecie wielofunkcyjna wyciskarka soków

  Vita Juicer to nowy typ urządzenia kuchennego od Novisa łączący w sobie cztery funkcje: wyciskarkę do cytrusów, wirówkę odśrodkową, smoothie maker i Vitatec® (połączenie wirówki i wyciskarki do cytrusów). Novis Vita Juicer to najwyższej klasy produkt opracowany w Szwajcarii dla osób ceniących zdrowy i naturalny styl życia. Najwyższa jakość produkcji, innowacyjna technologia, wzornictwo i optymalne wykorzystanie użytych materiałów czyni z Novis Vita Juicer światowego lidera w dziedzinie urządzeń do pozyskiwania świeżych, naturalnych soków oraz smoothie’s w warunkach domowych.
  Wnioski z testu przeprowadzonego przez Haus&Garten (4/2014):
  „Vita Juicer oferuje wiele funkcji i dużo mocy za rozsądne pieniądze; jest łatwy w obsłudze i ma wiele sprytnych szczegółowych rozwiązań. Wyniki pracy są bardzo dobre. Jego poziom hałasu zapobiega sporom sąsiedzkim przy porannym przygotowywaniu koktajli. Jakość obróbki jest niekwestionowana, a gruntowne czyszczenie jest łatwe. W przypadku Vita Juicer, Novis obiecuje wiele – i to zapewnia. Vita Juicer to dojrzała, funkcjonalna i praktyczna wyciskarka soków nie mająca obecnie żadnej konkurencji na rynku, która mogła by ją pobić, a choćby zbliżyć się do niej.”
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków funkcje

  Vita Juicer łączy w sobie zalety sokowirówek, pras i wyciskarek do soków, ale jest czymś więcej, bo nie posiada ich wad.

  Przewaga Vita Juicer’a nad klasycznymi sokowirówkami:

  • autoregulacja prędkości obrotowej Vita Juicer’a w zależności od konsystencji użytych owoców lub warzyw nie powoduje nagrzewania i utleniania powstałego soku. Dzięki temu powstaje pełnowartościowy napój, bez utraty cennych witamin, enzymów i mikroelementów, który odpowiednio przechowywany zachowa swoje właściwości przez dłuższy czas.
  • wyjątkowo cicha praca silnika co zostało zauważone przez specjalistów z Haus&Garden: „Nie rzadko konwencjonalne sokowirówki przekraczały podczas pracy 70 dB, natomiast Vita Juicer zwraca na siebie uwagę tylko dyskretnymi 56 dB. W percepcji człowieka oznacza to znaczny spadek poziomu hałasu, w skrócie Vita Juicer jest przyjemnie cichy.”
  • klasyczne sokowirówki często posiadają silniki o mocy 800 – 1200 W. Duży moment obrotowy i optymalizacja pracy sprawia, że 240-watowy silnik Vita Juicer’a wykonuje tą samą pracę, sprawia to, że jest on bardzo ekonomiczny.
  • choć w Novis Vita Juicer przyrządzenie większości soków zajmuje 2-5 minut to urządzenie może pracować bez przerwy do 20 minut!!! Dla zwykłych sokowirówek jest to wynik nieosiągalny, ponieważ znacznie wcześniej się przegrzewają i muszą przerwać pracę.
  • większość sokowirówek ma problemy z wyciskaniem soku z warzyw liściastych (sałata, jarmuż, kapusta, itp.) oraz owoców jagodowych (borówek, malin, jeżyn, itp.) – dla Vita Juicer’a to żaden problem.
  • tarcza wirówki Vita Juicer’a oferuje bardzo dobre rozdrabnianie owoców co zapobiega szybkiemu zapychaniu siatki/filtra.
  • łatwość mycia i utrzymania w czystości – wszystkie części Vita Juicer’a mające kontakt z owocami lub sokiem można w łatwy sposób zdemontować i umyć w zmywarce, dzięki czemu codzienne korzystanie z Vita Juicer’a nie będzie problemem.

  Wyższość Vita Juicer’a nad prasami i wyciskarkami ślimakowymi:

  • podstawowym mankamentem pras i wyciskarek ślimakowych jest długi czas przygotowywania napojów, na który wpływa zarówno wolno pracujący silnik, jak i czasochłonne odpowiednie przygotowanie owoców i warzyw.
  • Szeroki lej wsypowy oraz automatycznie regulowane obroty silnika 100-2.000 obr./min (w zależności od twardości owoców/warzyw) sprawia, że przygotowanie soku w Vita Juicer’ze jest znacznie szybsze i łatwiejsze.
  • Vita Juicer może przygotować sok o dowolnie wybranej przez użytkownika konsystencji.
  • wyciskarki ślimakowe nie do końca radzą sobie z przygotowaniem soku z warzyw korzeniowych np. marchewki, buraka, selera. Bez odpowiedniego wstępnego rozdrobnienia np. buraka czy marchewki zdarza się, że dochodzi do unieruchomienia ślimaka oraz zatrzymania silnika dlatego też producenci tego typu urządzeń, przewidzieli bieg wsteczny do wycofania wsadu.
  • Novis Vita Juicer doskonale radzi sobie z pozyskaniem soku z warzyw korzeniowych (burak, marchewka, seler). Dzięki szerokiemu lejowi wsypowemu możemy dozować całe marchewki, a burak czy seler średniej wielkości wystarczy przekroić na połówki.
  • przygotowanie soku z owoców cytrusowych w wyciskarkach ślimakowych wymaga odpowiedniego ich przygotowania tzn. obrania i podzielenia na cząstki. Są to czynności czasochłonne w trakcie których tracimy dużo cennego soku. W wyciskarce Vita Juicer wystarczy przekroić owoce na połówki (bez obierania), co znacznie przyśpiesza przygotowanie soku.

  Możliwości i liczne zalety Vita Juicer’a prezentuje poniższy film:


  Wyższość Vita Juicer’a nad prasami i wyciskarkami soku:

  • podstawowym mankamentem pras i wyciskarek soku jest długi czas przygotowywania napojów, na który wpływa zarówno wolno pracujący silnik, jak i czasochłonne odpowiednie przygotowanie owoców i warzyw. Szeroki lej wsypowy oraz silnik dochodzący do 2.000 obr./min. powoduje, że przygotowanie soku w Vita Juicer’ze jest znacznie szybsze i łatwiejsze.
  • podczas gdy Vita Juicer może przygotować sok o dowolnie wybranej przez użytkownika konsystencji, wyciskarki soku nie mają możliwości uzyskania soków klarownych.
  • wyciskarki soku nie radzą sobie najlepiej z przygotowaniem napoju z niektórych owoców i warzyw (np. marchewki), z którymi Vita Juicer nie ma najmniejszego problemu!!!
  • przygotowanie soku z owoców cytrusowych w wyciskarce wymaga odpowiedniego ich przygotowania tzn. obrania ze skórki i podzielenia na cząstki, podczas gdy dla Vita Juicera wystarczy przekroić owoce na połówki, co znacznie przyśpiesza przygotowanie napoju.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków 4w1

  Wielofunkcyjność

  Novis Vita Juicer to solidne, kompaktowe oraz innowacyjne urządzenie zadziwiające swoją wszechstronnością, które łączy w sobie funkcjonalności : wyciskarki do cytrusów, wirówki odśrodkowej, smoothie maker’a/blendera i Vitatec® (połączenie wirówki odśrodkowej i wyciskarki do cytrusów). Wszechstronność urządzenia zawstydza konkurencję. Przy użyciu Novis Vita Juicer możesz przygotować szeroką gamę zdrowych i smacznych napojów, od lekkich i klarownych soków po gęste, kremowe smoothie. Nie było do tej pory na rynku sprzętu, który potrafi w tak prosty sposób przemienić ulubione owoce i warzywa w soki czy desery, na które masz właśnie ochotę.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków vitatec

  Vitatec®

  Nowością w Vita Juicer, co przebija inne maszyny, jest to, że wyciskarka do cytrusów i wirówka mogą być używane w tandemie zwanym Vitatec® (rozwiązanie opatentowane przez Novis). Sok produkowany tą metodą jest bardzo gładki, o delikatnej strukturze i wolny od nasion. Wisienką na torcie jest to, że wydajność soku wzrasta średnio o 21% (test Haus&Garten 4/2014). Wynik ten jest po prostu doskonały w porównaniu z innymi wyciskarkami do cytrusów i staje się nowym punktem odniesienia.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków citromax

  Citromax®

  Citromax® to opatentowany przez Novis nowatorski stożek wyciskarki do cytrusów. Jego ząbkowane krawędzie i odpowiednio zaprojektowany kształt sprawiają, że miąższ owoców jest maksymalnie wykorzystany – żadne włókno ani kropla zdrowego soku nie jest marnowane.

  Citromax® został tak skonstruowany, żeby maksymalnie wycisnąć sok z każdego cytrusa, bez względu na to czy jest to limonka, czy duży grapefruit.

  Citromax® wykonany jest z najwyższej jakości Tritanu, tworzywa wolnego od szkodliwego Bisfenolu A (BPA free). Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości Tritan stosowany jest wszędzie tam gdzie potrzebna jest wytrzymałość na znaczne różnice ciśnień albo duże obciążenia mechaniczne (np. szyby samolotowe i osłony kasków zawodników F1). Zastosowanie Tritanu sprawia, że części z niego wykonane zachowują swój wygląd i właściwości przez długi czas – odporne są na działanie czynników chemicznych (kwasy spożywcze) i mechanicznych (mycie w zmywarce).

  Ponadto, dzięki bezpiecznej ale stosunkowo dużej prędkości obrotowej stożka (100 obr./min.), Citromax znacznie szybciej wyciska sok niż konwencjonalne wyciskarki do cytrusów, które rzadko osiągają ponad 40 obr./min.

  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków drophold

  Drophold®

  Łatwy w montażu, czyszczeniu i w obsłudze dzióbek/wylewka, zapobiega kapaniu soku po skończonej pracy. Po naciśnięciu ku dołowi wylewka jest gotowa do pracy i dozowania soku, po podniesieniu do góry wylot soku jest zamknięty (patent Novis). W trakcie wyciskania soku wylewka powinna znajdować się w dolnym położeniu (sok dozowany jest do szklanki/dzbanka).
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków łatwość czyszczenia

  Łatwość czyszczenia

  Wszystkie części mające kontakt z owocami i sokiem mogą być łatwo demontowane i myte w zmywarce. W szczególności wirówka może być demontowane na dwie części (sitko i tarczę wirówki) i dlatego jest łatwe w czyszczeniu. Te rozwiązania sprawiają, że świeżymi i zdrowymi sokami możemy się cieszyć każdego dnia, bez myślenia o czaso- i pracochłonnym zmywaniu.

  Łatwość czyszczenia Vita Juicer'a jest jego cechą rozpoznawczą.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków amortyzacja

  Kultura pracy

  Masywny korpus (odlew), wyjątkowo cichy silnik i elastyczne, gumowe amortyzatory pod urządzeniem sprawiają, że praca z Novis Vita Juicer jest bardzo komfortowa. Urządzenie stoi stabilnie na blacie, a dzięki zastosowaniu gumowych amortyzatorów nie przesuwa się. W Novis Vita Juicer zastosowano bardzo ekonomiczny, cichy silnik (56 dB) prądu stałego z elektronicznym modułem sterowania, który sprawia, że urządzenie „startuje” bardzo elastycznie, płynnie wchodząc w wyższe obroty jak również płynnie wyhamowuje w momencie zatrzymania. Brak szarpania jak to ma miejsce w innych urządzeniach.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków aplikacje

  Vita Club

  Jako członek klubu możesz również korzystać z aplikacji Vita Juicer App, zarówno w celu zarejestrowania urządzenia jak i poznawania naszych przepisów na zdrowe i smaczne soki oraz koktajle. Przepisy zostały opracowane przez specjalistów żywienia oraz dietetyków. Aplikacja dostępna na urządzeniach mobilnych (iOS oraz Android) tylko dla posiadaczy Novis Vita Juicer’a.

  W Vita Club każda receptura zawiera informację o gramaturze produktów jakie należy przygotować, aby uzyskać porcje soku dla 1, 2, 3 …10 osób. Receptury w aplikacji podzielone są według dwóch kluczy tj.: rodzaju użytego surowca (różne owoce i warzywa) oraz według 8 kategorii tj.:
  • soki klasyczne
  • soki dietetyczne
  • soki oczyszczające
  • soki energetyczne
  • soki dla całej rodziny
  • soki dla dzieci
  • soki dla sportowców
  • koktajle/smoothie’s
  W aplikacji znajduje się również kopalnia wiedzy na temat wartości odżywczych, witamin i mikroelementów zawartych w sokach i koktajlach, przygotowanych na bazie poszczególnych owoców i warzyw. Wiedza przydatna w stosowaniu diet owocowych i warzywnych oraz sokoterapii.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków nagrody i wyróżnienia

  Nagrody i wyróżnienia

  Novis Vita Juicer jest laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych i testów konsumenckich. Doceniony został za swoją innowacyjność, wyjątkowy design, funkcjonalność i wartości użytkowe nagrodami: Best of the Best Reddot 2014;KitchenInnovation of the Year® 2014 oraz oceną Bardzo Dobry (1,3) w teście Haus&Garten (4/2014).

  Opinię ekspertów potwierdzają tysiące zadowolonych Klientów z całego świata.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków szeroki lej wsypowy

  Szeroki lej wsypowy

  Dzięki specjalnemu kształtowi wlotu, owoce i warzywa mogą być bardzo prosto wkładane do urządzenia. Większość z nich może być wrzucane w całości, a tylko większe wymagają przekrojenia. Oznacza to, że w przeciwieństwie do konwencjonalnych wyciskarek i sokowirówek nie trzeba ich wciskać. Dzięki odpowiedniemu kształtowi leja owoce i warzywa są dosłownie wciągane do urządzenia.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków autospeed

  Autospeed – autoregulacja prędkości

  Novis Vita Juicer ma tylko jeden przełącznik (ON/OFF), a zatem jest dziecinnie prosty w użytkowaniu. To inteligentne urządzenie reguluje własną prędkość i reaguje automatycznie na różną twardość i konsystencję owoców i warzyw, bez konieczności stopniowania obrotów jak to ma miejsce w innych wyciskarkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu i zastosowaniu inteligentnego sensora regulującego prędkość w zależności od twardości owoców i warzyw, Novis Vita Juicer jest jedynym urządzeniem na rynku, które umożliwia pozyskiwanie soku w optymalnych prędkościach dla odpowiednich owoców i warzyw bez efektu nagrzewania i natleniania soku.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków opakowania

  Dbałość o środowisko

  Projektując Vita Jucer Novis starał się wprowadzać rozwiązania przyjazne dla środowiska. Znalazło to odzwierciedlenie w zastosowanych technologiach, użytych materiałach i rozwiązaniach logistycznych. Wszystkie elementy urządzenia, w tym metalowy odlew korpusu są łatwe do ponownego przetworzenia.
  Na pro ekologiczność wyrobu wpływa również rodzaj opakowania i optymalizacja logistyki. Opakowanie Novis Vita Jucer zostało zaprojektowane w ten sposób, aby zużywać minimalną ilość materiałów i jednocześnie maksymalnie wykorzystać powierzchnię palety transportowej.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków flaga

  Szwajcarska jakość

  Vita Juicer został zaprojektowany i skonstruowany w Szwajcarii i w pełni oddaje utożsamiane z tym wartości, takie jak: innowacyjność, wysoka jakość i precyzja wykonania, ekskluzywność i prestiż.

  Kolorowy świat Novis

  Wyciskarki Vita Juicer dostępne są w szerokiej gamie energetycznych kolorów dzięki temu idealnie wkomponują się w wystrój każdej kuchni. Urządzenia pokryte są proszkowo lakierem i wielokrotnie wypalane co sprawia, że kolory są bardzo żywe, a przy tym powłoka jest bardzo trwała i odporna na ścieranie.

  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków biała
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków kremowa
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków niebieska
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków żółta
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków zielona
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków pomarańczowa
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków czerwona
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków czarna

  NOVIS EXCLUSIVE LINE

  W tej linii wyciskarek producent oferuje dwa ekskluzywne wykończenia Cherry Red oraz Chrom. Vita Juicer Exclusive Line Cherry Red – korpus urządzenia jest pokryty bardzo drogim lakierem z efektem specjalnym w kolorze wiśniowym. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu lakier oddaje swoją głębię, a urządzenie prezentuje się naprawdę ekskluzywnie. Vita Juicer Exclusive Line Chrom – korpus urządzenia jest pokryty chromem metodą galwaniczną i wykończony na połysk. Efekt lustra oraz refleksy świetlne sprawiają, że Vita Juicer Chrom wygląda jak duży diament. Nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków wiśnia
  Novis Vita Juicer wyciskarka do soków chrom

  Dane techniczne:

  Napięcie znamionowe
  220-240 V
  Moc
  240 W
  Częstotliwość
  50/60 Hz
  Maksymalne wymiary (szerokość x głębokość x wysokość)
  22 x 23 x 43 cm / 8,7x 9 x 17 cali
  Wysokość strumienia soku
  15,2 cm / 6 cali
  Ciężar
  6,8 kg / 15 lb
  Długość przewodu
  1 m / 3,28 ft
  Materiał użyty do wykonania obudowy
  aluminiowy odlew ciśnieniowy
  Materiał użyty do wykonania dzióbka
  stal szlachetna
  Sprawdzone zgodne z
  EN / IEC 60335 (IEC 60335-2-14 i IEC 60335-1)
  Gwarancja na produkt
  3 lata