Wiórki wędzarnicze Cook In Wood - FINO

 • Dodaj recenzję:
  • BQ003.00
  • Producent: COOK IN WOOD
  • Kod producenta: BQ003.00
  • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h
  • szt.
  • 28,00 zł

  Dębowe wiórka wędzarnicze przesiąknięte winem białym Fino.

  Fino

  Fino to białe wino wzmacniane, robione z winogron  Palomino. Najwytrawniejszy rodzaj sherry o delikatnym smaku, kolorze i zapachu. Zawartość alkoholu w objętości to 15,0-15,5%. Wino dojrzewa przez okres 4-5 lat w dębowych beczkach. Beczki po tym czasie są opróżniane ale smak i zapach Fino pozostaje uwięziony w drewnie. Beczki wykorzystane w procesie produkcji zamieniamy w wiórka o najlepszych dla wędzenia właściwościach dębu i wspaniałym aromacie, który nadaje potrawom specyficzny dla Fino kolor, zapach, smak i aromat migdałów.

  Sposób użycia:

  Wędzenie na zimno:

  - Jeśli stosujesz generator dymu, wsyp do zasobnika suche wiórki i podpal. Generator dymu pod wpływem tłoczonego przez pompkę powietrza zaczyna produkować dym, który jest transportowany do "komory wędzarniczej". Generatory dymu nie podnoszą temperatury wewnątrz komory wędzarniczej.
  Opakowanie 360 g wiórek wędzarniczych przy wykorzystaniu generatora dymu, starcza do produkcji dymu na okres nawet do 10 godzin.
   

  Wędzenie na gorąco:

  - Jeśli stosujesz komorę wędzarniczą ze źródłem temperatury, namocz wiórka przez okres od 30 do 60 minut, następnie wyciągnij je i umieść w pojemniku nad źródłem temperatury tj. nad palnikiem/grzałką/ogniskiem. Pod wpływem temperatury wiórka zaczynają dymić.

  Nadawanie aromatu produktom na grillu:

  Namocz wiórka przez okres od 30 do 60 minut. Wyciągnij wiórka z wody i umieść w specjalnej tubie/pojemniku.

  - Jeśli stosujesz grill węglowy, włóż specjalny pojemnik/tubę z namoczonymi wiórkami bezpośrednio na rozżarzone węgle tuż przed rozpoczęciem grillowania. 
  - Jeśli stosujesz grill gazowy, to przed rozpoczęciem grillowania umieść pojemnik/tubę na osłonach palnika ale pod rusztem.
  - Jeśli stosujesz grill elektryczny to ułóż pojemnik/tubę z namoczonymi wiórkami obok potraw na ruszcie. 

  Rozpocznij grillowanie gdy wiórka zaczynają dymić.

  Dla uzyskania lepszego efektu, zamknij pokrywę grilla na czas przygotowania potraw.

  Stosowanie wiórek wędzarniczych Cook In Wood poprawia walory smakowe przygotowywanych produktów oraz nadaje im niepowtarzalny aromat i barwę.

  Produkt wykonany z beczek pochodzących z Francji i Hiszpanii. Opakowanie 360 g.

  Prawa autorskie zastrzeżone.