Ekspres Jura GIGA X3 ALU Professional TFT

 • Dodaj recenzję:
  • GigaX3
  • Producent: JURA
  • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h
  • szt.
  • 18 900,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue
  Przejście na wyższym poziom Nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy GIGA X3 Professional posiada wszystko, czego potrzebują pracownicy dużych biur, przestrzeni typu „open space”, czy pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek. Ekspres chętnie kupowany do małej gastronomii oraz biur, zwłaszcza w miejscach, gdzie wydaje się duże ilości napojów kawowych w krótkim czasie, jak też w miejscach gdzie przewidziana jest samoobsługa, a więc w kantynach pracowniczych, stacjach benzynowych, salonach samochodowych itp. Wydajność dzienna to nawet 120 porcji.
  Przejście na wyższym poziom Nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy GIGA X3 Professional posiada wszystko, czego potrzebują pracownicy dużych biur, przestrzeni typu „open space”, czy pomieszczeń przeznaczonych na odpoczynek. Ekspres chętnie kupowany do małej gastronomii oraz biur, zwłaszcza w miejscach, gdzie wydaje się duże ilości napojów kawowych w krótkim czasie, jak też w miejscach gdzie przewidziana jest samoobsługa, a więc w kantynach pracowniczych, stacjach benzynowych, salonach samochodowych itp. Wydajność dzienna to nawet 120 porcji.

  gigax3_15

  GIGA X3 Professional oferuje za naciśnięciem jednego przycisku 30 indywidualnie programowanych specjałów kawowych oraz dodatkowo 12 przepisów baristy, a wśród nich również modna kawa flat white. Równocześnie z niezwykle intuicyjną obsługą GIGA X3 Professional zapewnia minimum wysiłku przy codziennej obsłudze dzięki zastosowaniu dużego zbiornika na ziarna z funkcją Aroma Protection o pojemności 1 kg. Rekomendowanymi udogodnieniami oszczędzającymi czas mogą być dodatkowo zestaw odprowadzania fusów oraz zestaw odpływowy tacy ociekowej. Minimalizacja czasu obsługi dzięki zintegrowanym programom czyszczenia i konserwacji uruchamianym po naciśnięciu jednego przycisku, bez konieczności stałego monitorowania urządzenia. Pojemny zbiornik na wodę i zbiornik na fusy oraz duża taca ociekowa czynią urządzenie niezwykle mobilnym i sprawiają, że można go użytkować w sposób elastyczny, w zależności od potrzeb.

   
  Podwójne układy i systemy… Lepsza jakość, dłuższa żywotność Podwójny system grzewczy, podwójne przepływomierze i pompy,

  umożliwiają jednoczesne nalewanie świeżo zaparzonej kawy i ciepłego mleka prosto do filiżanki. Przygotowanie idealnego, domowego café au lait staje się naprawdę proste. Podobnie jak przygotowanie mlecznych specjałów takich jak cappuccino, espresso macchiato czy trójwarstwowe latte macchiato, które w przypadku GIGA X3 możemy dozować do wysokich 15,9 cm szklanek. Zastosowanie żaren wykonanych ze spieków ceramicznych gwarantuje niezmienną jakość napojów, jak również większą żywotność urządzenia oraz bardzo cichą pracę. Niezwykle szybki proces mielenia ziarna.
  gigax3_1
  wyswietlacz_giga Kolorowy wyświetlacz graficzny TFT… Prosta i intuicyjna obsługa

  Ekspres posiada kolorowy wyświetlacz TFT, na którym w trakcie parzenia oraz w trakcie wyboru wyświetlane są kolorowe animacje poszczególnych napojów. Napoje możemy wybierać za pomocą przycisków szybkiego wyboru z panelu ekranu startowego (8 pozycji) lub za pomocą Rotary Switch Select (pokrętła). Wybór za pomocą pokrętła: w ten sposób możemy wybrać i przyrządzić więcej produktów, niż pokazuje ekran startowy. Po obróceniu pokrętła kolejno wyświetlają się wszystkie możliwe kompozycje (w postaci kolorowych obrazków na wyświetlaczu).Wyświetlacz kolorowy TFT nie tylko pokazuje kompozycje kaw, które możemy w danym momencie przygotować, ale prowadzi użytkownika poprzez szereg procesów eksploatacyjnych (czyszczenie, wymiana filtra, odkamienianie) i konfiguracji systemu (definiowanie produktów). Wyświetlacz TFT oraz menu w języku polskim, to łatwość komunikowania się z ekspresem.
  Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po flat white  

  Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka. System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej.Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak:- cappuccino, 2 x cappuccino, - latte macchiato, 2 x latte macchiato, - espresso macchiato, 2 x espresso macchiato, - kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte), - flat white (kawa biała), 2 x flat white (kawa biała),bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę.Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino, espresso macchiato. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki.W ekspresie GIGA X3 Professional mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy:- ristretto, 2 x ristretto, - espresso, 2 x espresso, - kawa czarna, 2 x kawa czarna,W ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania:- dzbanek kawy, 2 x dzbanek kawy, - porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego, - porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka, - porcja gorącej wody,Łącznie mamy możliwość zdefiniowania aż 30 opcji wyboru.
  gigax3_4         gigax3_3
  giga_latte Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni  

  Nowością w modelach GIGA jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko. W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato.Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej - fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – GIGA X3 Professional jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.
  Poczuj się jak profesjonalny BARISTA  

  Teraz możesz stać się profesjonalnym baristą w mgnieniu oka. W programie ekspresu znajdują się przepisy na nietypowe kompozycje napojów na bazie kawy. Możesz zaskoczyć Swoich gości takimi specjałami jak:Marocchino, Pepresso, White Cool, smakowym Latte Macchiato, Irish coffee, Café Mélange, Viennese coffee, Winter Magic coffee, Shakerato, Mango Lassi, Red Cool czy Summer Fire. Za pomocą grafiki i tekstu GIGA X3 Professional poprowadzi Cię i pokieruje w taki sposób, aby przygotowywanie napoi stało się przyjemnym doświadczenie dla rozpieszczonych smakoszy – i ucztą dla oczu.
  napoje_giga1
  giga5_wentylacja Innowacyjny system wentylacyjny Venti Port  

  Z uwagi na fakt, że ekspres wyposażony jest w podwójne systemy i układy, które emitują do wnętrza dużą ilość ciepła ekspres GIGA X3 Professional posiada system wentylacji Venti Port. Porty te działają harmonijnie z elektronicznym systemem wentylacji, automatycznie odprowadzając z wnętrza ciepło, jednocześnie dostarczając tam świeże powietrze.
  Certyfikat higieny poświadczony przez TÜV Rheinland  

  JURA, szwajcarski specjalista kawowy otrzymał certyfikat potwierdzający spełnianie wysokich standardów higieny w niezależnym teście przeprowadzonym przez TÜV Rheinland. W ramach niezależnego badania mikrobiologicznego, automatyczne ekspresy do kawy JURA poddawano codziennej pracy przez okres kilku miesięcy, podczas gdy naukowcy przeprowadzali analizy istotnych elementów higieny.Wyniki wykazały, że ekspresy do kawy JURA są bardzo higieniczne. Testy obejmowały wszystkie etapy wykonania specjału kawowego, jednostkę zaparzającą, młynek, pojemnik na ziarna kawy, zbiornik na wodę, pojemnik na fusy, tackę ociekową, dyszę do kawy, wody i do spieniania mleka oraz przewody systemu mlecznego jak również pojemnik na mleko.
  certyfikat_tuv
    Możliwość zmiany nazw produktów gigax8_16               Możliwość repozycjonowania produktów gigax8_17               W cenę wliczony jest dojazd do klienta w dowolne miejsce Polski oraz szkolenie.

  STANDARDOWE PARAMETRY:

   

  • I.P.B.A.S. - Inteligentny System Wstępnego Zaparzania: wydobywa maksimum smaku i aromatu z każdej mieszanki kawy (z możliwością dezaktywacji)
  • I.P.W.S.: Zintegrowany system filtracji wody (filtry CLARIS Pro Blue)
  • Element grzewczy (termoblok): 2
  • Zintegrowany, stożkowy młynek o sześciu ustawieniach stopnia zmielenia: 1
  • Conector System: NIE
  • Dysza spieniająca PROFESJONALNA: dysza wyposażona jest w silikonowy wężyk, samoczynnie zaciąga mleko
  • Automatyczne programy pielęgnacyjne: płukanie, czyszczenie, odkamienianie
  • Programowanie czasu włączenia i wyłączania: dla każdego dnia tygodnia oddzielnie
  • Licznik wydanych porcji: kawy czarne, kawy mleczne, woda, mleko
  • Wyświetlanie statusu konserwacji: ile czasu pozostało do kolejnej czynności konserwacyjnej (czyszczenie, wymiana filtra)
  • Użycie kawy ziarnistej i mielonej: kawa pozbawiona olejków smakowo-aromatycznych
  • Programowalna twardość wody: programujemy wówczas, gdy nie będziemy stosowali filtr Claris
  • Dozowanie gorącej wody: np. na herbatę
  • Dozowanie gorącej pary: niezależne spienianie mleka, podgrzanie filiżanek
  • Świadectwo higieny JURA: certyfikat TÜV

   

  FUNKCJE, ZALETY I USTAWIENIA EKSPRESU:

   

  • Konfiguracja nazw produktów: możesz dowolnie nazwać swoje specjały kawowe
  • Kawy czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa)
  • Kawy podwójne czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa)
  • Kawy mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, flat white (kawa biała), espresso macchiato
  • Kawy podwójne mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, flat white (kawa biała), espresso macchiato
  • Kawa specjalna: dzbanek (290 ml) z jakością espresso, 2 x dzbanek (290 ml) z jakością espresso
  • Dozowanie mleka: mleko spienione i mleko niespienione
  • Automatyczne przełączanie z mleka niespienionego na mleko spienione: skraca to czas przygotowania latte macchiato (widoczne 3 warstwy)
  • Technologia Fine Foam: perfekcyjna kremowa pianka o idelanej teksturze
  • Definiowanie ilości gorącej wody na porcję kawy: 25 ml - 240 ml (przeskok co 5 ml)
  • Definiowanie ilości ziaren kawy na porcję kawy: 5 - 16 g (b.słaba, słaba, normalna, mocna, b.mocna)
  • Definiowanie temperatury parzenia kawy: normalna, wysoka
  • Definiowanie ilości gorącej wody na herbatę: 25 ml - 450 ml (przeskok co 5 ml)
  • Definiowanie temperatury wody na herbatę: niska, średnia, wysoka
  • Program płukania/czyszczenia systemu mleka: automatyczny - wybór z programów pielęgnacyjnych
  • Komunikaty: wymień filtr, napełnij pojemnik wody/ziarna, opróżnij fusy: tekst (język polski)
  • Komunikacja z użytkownikiem: 3,5`` kolorowy wyświetlacz TFT (grafika i tekst w języku polskim)
  • Innowacyjny system wentylacyjny: odprowadza nadmiar ciepła. Doprowadza świeże powietrze do wnętrza urządzenia
  • Aktywny system monitorowania ilości ziarna: podczas mielenia nigdy nie braknie ziarna

   

  WYGLĄD I MATERIAŁY:

   

  • Alu Frame Design 3 mm: aluminiowa płyta panelu przedniego wykończona proszkowo na satynę (mat)
  • Rotary Switch: obrotowe pokrętło wielofunkcyjne
  • Podświetlenie filiżanek: kawa w świetle reflektorów (światło białe i bursztynowe)
  • Sound design: sprawia, że ekspres pracuje bardzo cicho
  • Płyta grzewcza: NIE
  • System Sysko: NIE

   

  W LICZBACH:

   

  • Regulowana szerokość wylewek kawy: 20 mm - 50 mm
  • Regulowana wysokość wylewki kawy: 70 mm - 159 mm
  • Regulowana wysokość wylewki cappuccino/latte: 70 mm - 159 mm
  • Pojemność zbiornika wody: 5 l
  • Pojemność zbiornika ziarna: 1000 g
  • Pojemność zbiornika na fusy: ok. 40 porcji
  • Długość kabla: ok. 1,8 m
  • Napięcie: 230 V
  • Moc: 2300 W
  • Stand-by Power (tryb gotowości): ≤ 0,1 W
  • Waga: 18,2 kg
  • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 37 x 55 x 49.7 cm
  • Deklaracja zgodności: EG/EC/CE

   

  PAKIET STARTOWY:

  • Filtr CLARIS Pro Blue 1 szt.
  • Przedłużka filtra 1 szt.
  • Tabletki czyszczące Jura 2 szt.
  • Detergent do czyszczenia dyszy Cappuccino 100 ml 1 szt.
  • Miarka kawy mielonej 1 szt.
  • Tester twardości wody 1 szt.
  • Instrukcja w języku polskim 1 szt.