Ekspres do kawy Jura X8 Platinum

 • Dodaj recenzję:
  • 15100
  • Producent: JURA
  • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h
  • szt.
  • Cena netto: 9 747,97 zł 11 990,00 zł

   

  Ekspres do kawy Jura X8 Platinum

   

  Najnowocześniejsze technologie zapewniające maksymalną przyjemność picia kawy. Wytrzymały, uniwersalny profesjonalista do parzenia specjałów kawowych.

  Fascynująca uniwersalność modelu X8: Opanował do perfekcji sztukę parzenia całego spektrum specjałów kawowych z dodatkiem mleka lub pianki mlecznej, a także pełnego zakresu specjałów kaw czarnych aż po klasyczny dzbanek kawy. Ekspres został wyposażony w rozwiązania, które są efektem wieloletnich doświadczeń, które w przypadku szwajcarskiej Jury sięgają bardzo odległych czasów.

   

  Korzyści:

  - 21 programowanych specjałów Przyjemność picia kawy według indywidualnych preferencji za naciśnięciem jednego przycisku - dzięki funkcji One-Touch
  - Zamykany pojemnik na ziarna kawy i zbiornik na wodę Do ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych
  - Funkcja blokady produktów i programowania Zapobiega błędom w obsłudze, np. podczas czyszczenia. Dzięki tej opcji ekspres sprawdza się w miejscach, gdzie liczy się samoobsługa.
  - Duży 2,8" kolorowy wyświetlacz TFT Prosta i czytelna komunikacja z użytkownikiem. Wizualna, graficzna pomoc podczas procesów konserwacyjnych.
  - 6 dużych, umieszczonych z przodu przycisków wyboru i 2 przyciski nawigacyjne Przyjemność picia kawy za naciśnięciem jednego przycisku


  Ekspres Jura X8

  Jura X8 to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających rozwiązania na małe stacje benzynowe, kantyny pracownicze, sale weselne oraz miejsca, gdzie liczy się samoobsługa.

  Oprócz wyżej wymienionych zalet posiada kilka poziomów temperatury gorącej wody, co szczególnie doceniają miłośnicy herbaty. Za pomocą solidnej, podwójnej wylewki z regulacją wysokości można za naciśnięciem jednego przycisku przygotować jeden lub jednocześnie dwa specjały kawowe. Dzięki praktycznej tacy ułatwiającej ustawienie filiżanki szczególnie dobrze sprawdza się w strefach samoobsługowych. Jest to możliwe również dzięki dużym, rozmieszczonym w przejrzysty sposób przyciskom sterującym. W zależności od indywidualnych potrzeb można dowolnie zmieniać położenie specjałów kawowych na wyświetlaczu. Model X8 doskonale sprawdza się w zastosowaniach mobilnych i stacjonarnych, zarówno ze standardowym, dużym zbiornikiem na wodę, jak i dodatkowym, stabilnym systemem uzupełniania świeżej wody, zestawem odprowadzania fusów i odpływem tacy ociekowej.

   

  Światowa nowość P.E.P.© – Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso

  Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.

   

   

   

  Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładka cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

   

  Ekspres Jura X8

  Młynek Aroma G3.

  Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna.

  Ekspres Jura X8
  Łatwa i wygodna obsługa

  Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy można uzupełniać nawet od przodu. Zbiornik na wodę i pojemnik na ziarna kawy są seryjnie wyposażone w mechanizm zamykający zapewniający ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Tacka ociekowa i pojemnik na fusy mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu możne je wyjmować jedną ręką, a przez to szybko i skutecznie opróżniać.

  Ekspresy Jura X8

  Ogromny wachlarz możliwości wyboru kaw… od ristretto po flat white

  Największym jednak osiągnięciem zastosowanym w tej maszynie, jest możliwość zaprogramowania pod przyciskami kompozycji kawowych – również tych na bazie mleka. System One Touch, dotyczy tutaj już nie tylko, cappuccino, ale też kawy latte macchiato espresso macchiato czy kawy białej. Oznacza to, że naciskając tylko jeden przycisk możemy zrobić napoje, takie jak: - cappuccino, 2 x cappuccino, - latte macchiato, 2 x latte macchiato, - kawa biała (cafe latte), 2 x kawa biała (cafe latte), - flat white (kawa biała), 2 x flat whites (kawa biała) bez konieczności przesuwania szklanki czy filiżanki pod dodatkową wylewkę.Po naciśnięciu przycisku ekspres zaciąga mleko z pojemnika i podgrzewając spienia go, następnie z tej samej wylewki popłynie zaprogramowana ilość kawy o zaprogramowanej mocy i temperaturze. Dotyczy to napojów kawowych latte macchiato, cappuccino. W przypadku kawy białej (cafe latte), ekspres dozuje gorące, niespienione mleko i kawę równocześnie z jednej wylewki. W ekspresie do kawy Jura X8 Platinum mamy też możliwość zdefiniowania kaw czarnych. Do dyspozycji mamy: - ristretto, 2 x ristretto, - espresso, 2 x espresso, - kawa czarna, 2 x kawa czarna, - dzbanek kawy W ekspresie istnieje również możliwość zaprogramowania: - dzbanek kawy, - porcja mleka spienionego, 2 x porcja mleka spienionego, - porcja mleka (podgrzane), 2 x porcja mleka, - porcja gorącej wody, Łącznie mamy możliwość zdefiniowania aż 21 opcji wyboru.

  Ekspres Jura X8

  Perfekcyjne Latte Macchiato… Kawa jak w kawiarni

  Nowością w modelach X jest system automatycznego przełączania dozowania mleka spienionego na niespienione. Podczas przygotowywania napoju Latte Macchiato ekspres pobiera i dozuje na początku mleko niespienione (1/3 szklanki), następnie automatycznie przełącza się na piankę mleczną (dopełnia do wysokości 2/3 szklanki). W tym momencie w szklance mamy idealnie rozwarstwione mleko. W ten sposób nie ma potrzeby ustawiania pauzy (czyli czasu potrzebnego na rozwarstwienie pianki mlecznej). Po wydaniu mleka ekspres zaczyna dozować kawę, która przechodzi przez warstwę pianki i zatrzymuje się na warstwie mleka niespienionego. W ten właśnie sposób uzyskujemy idealne trzywarstwowe Latte Macchiato. Wyposażony w technologię idealnie kremowej pianki mlecznej - fine foam (spieniacze mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance) – Ekspres do kawy Jura X8 Platinum jest w stanie przygotować najwyższej jakości piankę o idealnej teksturze, która z pewnością będzie ukoronowaniem każdego z modnych specjałów.

  Ekspres Jura X8

  Gwarancja higieny z certyfikatem TÜV

  Konserwacja nowego X8 jest tak samo intuicyjna jak jego obsługa. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia w połączeniu z oryginalnymi produktami do konserwacji JURA dbają o czystość i higienę, posiadającą certyfikat TÜV. W X8 zautomatyzowane jest nawet czyszczenie systemu mlecznego, które działa za naciśnięciem jednego przycisku. Masywna podwójna wylewka da się rozłożyć paroma ruchami. Umieszczone z przodu wylewki wyloty przewodów na mleko są łatwo dostępne i w razie potrzeby można je wymienić w bardzo prosty sposób.

  Ekspres Jura X8

  Indywidualne rozwiązania spełniające Państwa oczekiwania

  Model X8 z dodatkowymi ekspresami automatycznymi i akcesoriami o pięknym kształcie, takimi jak podgrzewacz do filiżanek, chłodziarka Cool Control, system uzupełniania świeżej wody lub system poboru opłat, stanowi idealną podstawę do tworzenia indywidualnych, kompletnych rozwiązań dla kawosza, sprawdzających się w różnych obszarach zastosowania.

  Ekspres Jura X8

   

  STANDARDOWE PARAMETRY:

  • I.P.B.A.S. - Inteligentny System Wstępnego Zaparzania: wydobywa maksimum smaku i aromatu z każdej mieszanki kawy (z możliwością dezaktywacji)
  • Element grzewczy (termoblok): 2
  • Zintegrowany, stożkowy młynek o sześciu ustawieniach stopnia zmielenia: 1
  • Conector System: NIE
  • Dysza spieniająca PROFESJONALNA: dysza wyposażona jest w silikonowy wężyk, samoczynnie zaciąga mleko
  • Automatyczne programy pielęgnacyjne: płukanie, czyszczenie, odkamienianie
  • Programowanie czasu wyłączania: Tak
  • Licznik wydanych porcji: kawy czarne, kawy mleczne, woda, mleko
  • Wyświetlanie statusu konserwacji: ile czasu pozostało do kolejnej czynności konserwacyjnej (czyszczenie, wymiana filtra)
  • Użycie kawy ziarnistej i mielonej: kawa pozbawiona olejków smakowo-aromatycznych
  • Programowalna twardość wody: programujemy wówczas, gdy nie będziemy stosowali filtr Claris
  • Dozowanie gorącej wody: np. na herbatę
  • Dozowanie gorącej pary: niezależne spienianie mleka, podgrzanie filiżanek
  • Świadectwo higieny JURA: certyfikat TÜV

  FUNKCJE, ZALETY I USTAWIENIA EKSPRESU:

  • Konfiguracja nazw produktów: NIE
  • Kawy czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa)
  • Kawy podwójne czarne pod przyciskiem: ristretto, espresso, cafe creme (kawa)
  • Kawy mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, flat white (kawa biała)
  • Kawy podwójne mleczne pod przyciskiem: cappuccino, latte macchiato, cafe latte, flat white (kawa biała)
  • Kawa specjalna: dzbanek (1200 ml) z jakością espresso
  • Dozowanie mleka: mleko spienione i mleko niespienione
  • Automatyczne przełączanie z mleka niespienionego na mleko spienione: skraca to czas przygotowania latte macchiato (widoczne 3 warstwy)
  • Technologia Fine Foam: perfekcyjna kremowa pianka o idelanej teksturze
  • Definiowanie ilości gorącej wody na porcję kawy: 25 ml - 240 ml (przeskok co 5 ml)
  • Definiowanie ilości ziaren kawy na porcję kawy: 5 - 16 g (10 poziomów)
  • Definiowanie temperatury parzenia kawy: normalna, wysoka
  • Definiowanie ilości gorącej wody na herbatę: 25 ml - 450 ml (przeskok co 5 ml)
  • Definiowanie temperatury wody na herbatę: niska, średnia, wysoka
  • Program płukania/czyszczenia systemu mleka: automatyczny - wybór z programów pielęgnacyjnych
  • Komunikaty: wymień filtr, napełnij pojemnik wody/ziarna, opróżnij fusy: tekst (język polski)
  • Komunikacja z użytkownikiem: 2,8`` kolorowy wyświetlacz TFT (grafika i tekst w języku polskim)
  • Innowacyjny system wentylacyjny: NIE
  • Aktywny system monitorowania ilości ziarna: podczas mielenia nigdy nie braknie ziarna

  WYGLĄD I MATERIAŁY:

  • Alu Frame Design 3 mm: NIE
  • Rotary Switch: NIE
  • Podświetlenie filiżanek: kawa w świetle reflektorów (światło białe i bursztynowe)
  • Sound design: sprawia, że ekspres pracuje bardzo cicho
  • Płyta grzewcza: NIE
  • System Sysko: NIE

  W LICZBACH:

  • Regulowana szerokość wylewek kawy: NIE
  • Regulowana wysokość wylewki kawy: 65 mm - 153 mm
  • Regulowana wysokość wylewki cappuccino/latte: 65 mm - 153 mm
  • Pojemność zbiornika wody: 5 l
  • Pojemność zbiornika ziarna: 500 g
  • Pojemność zbiornika na fusy: ok. 40 porcji
  • Długość kabla: ok. 1,2 m
  • Napięcie: 230 V
  • Moc: 2300 W
  • Stand-by Power (tryb gotowości): ≤ 0,5 W
  • Waga: 14 kg
  • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 37,3 x 47 x 46,1 cm
  • Deklaracja zgodności: EG/EC/CE

  PAKIET STARTOWY:

  • Filtr Claris Pro Smart 1 szt.
  • Tabletki czyszczące Jura 2 szt.
  • Detergent do czyszczenia dyszy Cappuccino 1000 ml 1 szt.
  • Miarka kawy mielonej 1 szt.
  • Tester twardości wody 1 szt.
  • Instrukcja w języku polskim 1 szt.