Wyciskarki NOVIS - jak wykorzystać je zimą?

27-01-2017

Zima to pora roku, w której wskaźnik osób mających różne kłopoty ze zdrowiem zawsze drastycznie wzrasta. Niestety, wszystko przez aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Zima charakteryzuje się bowiem niskimi temperaturami, śniegiem, wiatrem, małą ilością słońca itp. To oczywiście negatywnie przekłada się na stan naszego zdrowia. Na szczęście są sposoby, aby sobie z tym skutecznie poradzić. Jeden z nich przedstawimy w dzisiejszym artykule.

Czy warto pić soki?

Zdecydowanie tak. Oczywiście, są osoby, które sceptycznie podchodzą do tych napojów. Uważają bowiem, że soki nie mają zbyt dużego działania na stan organizmu. Tacy ludzie są jednak w błędzie. Trzeba podkreślić, że picie soków to zagwarantowanie sobie kopalni witamin za pomocą tylko kilku łyków. Warto zaznaczyć, że te napoje zawierają także znaczące ilości minerałów i enzymów. To wszystko sprawia, że poprawia się samopoczucie oraz ogólne nastawienie do świata. Ponadto, osoby pijące soki mają lepszą odporność i rzadziej odwiedzają gabinety lekarskie. Poza tym, poprawia im się także kondycja oraz trawienie i wiele innych składowych, które mają wpływ na stan naszego zdrowia.

Dlaczego lepiej samodzielnie przygotowywać soki?

W naszym kraju nie brakuje osób, które często zastanawiają się, jakie soki są lepsze: te ze sklepu czy te wyciskane ręcznie. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej korzystna. Dlaczego? Warto podkreślić, że produkty sklepowe zawierają sporą liczbę substancji chemicznych. Nie może być inaczej; w końcu muszą trafić od producenta do placówek rozsianych po całej Polsce. W związku z tym, muszą zostać odpowiednio zakonserwowane. Niestety, odbywa się to z negatywnym skutkiem dla klientów, którzy spożywają soki z ogromną ilością dodatków chemicznych. Jak łatwo domyślić się, te produkty nie są zbyt zdrowe dla naszego organizmu. To oczywiście powoduje, że picie takich soków wcale nie musi pomagać, a może nawet zaszkodzić.

Ile zajmuje przygotowanie szklanki soku?

Osoby, które wybierają soki ze sklepu twierdzą, że jest to oszczędność czasu. Ile zatem trwa przygotowanie jednej szklanki takiego soku wyciskanego w zaciszu domowym? Trzeba podkreślić, że niezbyt długo (około kilka, kilkanaście minut). To oczywiście zależy od rodzaju napoju, który mamy zamiar sobie przygotować i ilości produktów, które będziemy chcieli użyć. Tak naprawdę jednak wszystko sprowadza się do umycia owoców (albo/i warzyw), obrania i wrzucenia ich do naszej wyciskarki NOVIS.

Jakie soki warto pić zimą?

Na pewno warto wybierać owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze, limonki czy klementynki, ponieważ zawierają one bardzo wiele witamin, działają orzeźwiająco i rozgrzewająco. Dobrym rozwiązaniem jest też przyrządzanie napojów z owoców granatu, który jest bogaty w antyutleniacze oraz właściwości odżywcze. Z warzyw najlepiej wybierać marchewki, seler, ogórki, buraki czy brokuły. One także stanowią kopalnię witamin i gwarantują, że soki są zdrowe i jednocześnie bardzo pożywne.

Jak często pić te soki?

Dobrze byłoby, gdybyście pili soki owocowe, warzywne lub owocowo- warzywne jak najczęściej. Dolną granicą jest jedna szklanka dziennie. Pamiętajcie, że to bogactwo witamin może ekspresowo znaleźć się w waszym organizmie, co niesie za sobą wiele korzyści.