Grill gazowy Broil King Imperial™ XL Black

Dodaj recenzję:
 • 957783PL
 • Producent: BROIL KING
 • Kod producenta: 0062703577838
 • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h
 • szt.
 • 17 000,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue

Griluj z pasją – IMPERIAL XL BLACK

- Całkowita powierzchnia robocza 6 676 cm2
- Ogromna moc 17,6 kW
- 2 piekarniki o różnych rozmiarach ze stali szlachetnej
- Palnik rożna 4,4 kW tylny palnik ze stali szlachetnej oraz zestaw do rożna premium,
- 6 palników Dual-Tube (ze stali szlachetnej)
- System Flav-R-Wave – Aromatyzer wykonane ze stali szlachetnej zamiast taniego grilla lawowego,
- Boczne półki wykonane ze stali szlachetnej, dodatkowo wysuwana szuflada w prawej półce
- Pokrywy ze stali pokryte czarną epoksydową farbą proszkową ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium.
- Solidna rama podstawa wykonana ze stali szlachetnej o sztywnej konstrukcji, szuflady oraz drzwiczki ze stali szlachetnej pokryte czarną epoksydową farbą proszkową.
- Najwyższej jakości ruszta żeliwne w małym piekarniku,
- Solidne 9 mm ruszty ze stali szlachetnej w dużym piekarniku,
- Zawory Linear-FlowTM z systemem kontroli temperatury Sensi-touch
- Światła w piekarniku oraz podświetlane na niebiesko pokrętła teraz możesz grillować także w nocy
- Sześć obrotowych kółek 7,6 cm z możliwością blokady. Trzy przednie kółka posiadają możliwość poziomowania.

 
Prawdopodobnie najlepszy grill na świecie. Bo cesarstwo to więcej niż jedno królestwo.
 
Grill ogrodowy Imperial jest przeznaczony dla najbardziej wymagających pasjonatów grillowania. Posiada dwa niezależne piekarniki, ugrillujesz na nim dania na romantyczną kolację dla dwóch osób oraz na wyjątkowe przyjęcie dla dwudziestu dwóch i więcej. Zachwycisz gości wybornymi potrawami z grilla, które przyrządzisz bez wysiłku. Gdy przyjęcie przedłuży się, z łatwością będziesz kontynuować grillowanie dzięki oświetlanemu wewnątrz piekarnikowi i podświetlanym pokrętłom. Najwyższej jakości materiały i wykończenie zapewnią bezproblemowe funkcjonowanie na wiele lat.
 
W modelu Imperial system palników idealnie wypełnia cały spód piekarnika, co eliminuje występowanie gorących i zimnych miejsc. Palniki wykonane są ze stali szlachetnej, co gwarantuje ich trwałość i wytrzymałość. Solidne i trwałe ruszty zapewniają lepsze rozprowadzanie i utrzymywanie ciepła wewnątrz piekarników.
 
Imperial XL BLACK wyposażony jest w dwa całkowicie niezależne piekarniki, dla jeszcze większej wygody użytkowania. Rozmiar grilla jest idealny tak dla dwóch jak i dwudziestu dwóch osób. Głębokie piekarniki zapewniają doskonałą cyrkulację temperatury oraz dostarczają mnóstwo miejsca dla dużych porcji mięsa. Wygodne i praktyczne szuflady, również ta znajdująca się w bocznej półce, pomieszczą wszelkie niezbędne narzędzia oraz akcesoria przydatne podczas grillowania.

Termometr Deluxe Accu-Temp™

Zawsze pokazuje dokładną temperaturę w piekarniku.
Przydatny w przypadku grillowania w termoobiegu.
Daje Ci kontrolę i precyzję grillowania. Dokładnie wskazuje temperaturę w piekarniku od 0 do 350 stopni Celsjusza. Głęboko umieszczona sonda zapewnia dokładny odczyt temperatury. Eleganckie wykończenie nadaje grillowi charakteru i stylu.
Półki ze stali szlachetnej. Boczna Szuflada.

Szuflada jest wysuwana spod półki bocznej, co zwiększa powierzchnię roboczą do przygotowywania potraw. Zasunięta jest świetną ochroną przed naszymi pupilami. Uchwyt szuflady jest jednocześnie pojemnikiem na przyprawy, a na wieszakach w uchwycie, można powiesić niezbędne akcesoria.
Półki dzięki takiemu rozwiązaniu są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a za razem bardzo trwałe.
Palnik boczny

Pozwoli Ci na ugotowanie zupy, sosu lub zrobienie kawy. Dodatkowo wzbogaca możliwości twojej letniej kuchni w ogrodzie. W tym modelu solidny palnik wykonany z żeliwa oraz odlewu aluminium, a ruszt kuchenki z żeliwa.
Spełnia zadanie letniej kuchni w przydomowym ogródku lub na tarasie.
Zapalarka Sure-Lite™

Elektroniczna zapalarka zapewnia uruchomienie grilla za każdym razem.
Kółka z blokadą i pokrętłami poziomującymi

Kółka wyposażone są w blokadę, aby grill nie przesuwał się podczas grillowania. Dodatkowo trzy przednie kółka posiadają możliwość wypoziomowania grilla, gdy stoi na nierównym terenie.
System Dual-Tube™

Opracowana przez firmę Broil King rewolucyjna technologia Dual-Tube, pozwala bardziej równomiernie rozgrzać powierzchnię roboczą rusztów na całej ich płaszczyźnie.
Umieszczając w rurze o większym przekroju, rurę o mniejszej średnicy, uzyskujemy turbulencje gazu, który ma jednakowe ciśnienie w każdym miejscu palnika. W ten sposób płomienie mają tą samą wysokość na całej długości palnika, co znacznie poprawia jakość grillowania w porównaniu z innymi palnikami rurowymi.
System Flav-R-Wave™ – Aromatyzer

Technologię zabezpieczania palników kamieniami lawy wulkanicznej zastąpiono osłonami wykonanymi ze stali szlachetnej. Zmiana technologii podyktowana jest faktem, iż kilkukrotne podgrzanie kamieni nasączonych skapującym tłuszczem, powoduje wydobywanie się szkodliwych toksyn.
System Flav-R-Wave zapewnia osłonę palników oraz odparowanie soków, które poprawiają smak przygotowanych potraw.
Ruszta żeliwne dwustronne – w małym piekarniku

Pokryte emalią ceramiczną zapewniają większą trwałość oraz zabezpieczają przygotowywane produkty przed przywieraniem. Żeliwo rozgrzewając się do bardzo wysokich temperatur poprawia walory smakowe przygotowywanych produktów, a za razem zwiększa kumulację ciepła wewnątrz piekarnika, co wpływa na mniejsze zużycie gazu.
Dwustronność rusztów wpływa na uzyskanie lepszych efektów kulinarnych, w zależności od grillowanych produktów.
Strona rusztów, na której widoczne są grzbiety żeberek powoduje szybkie odpływanie wytopionego tłuszczu, co sprawia, że produkty są bardziej chrupkie.
Strona rusztów, na której widoczne są rowki żeberek powoduje wolniejsze wytapianie tłuszczu, co sprawia, że potrawy są bardziej soczyste.

Piekarniki ze stali szlachetnej pokryte czarną epoksydową farbą proszkową

Kopuła wykonana z podwójnej ścianki ze stali szlachetnej pokrytej czarną epoksydową farbą proszkową z izolacją próżniową, dzięki czemu idealnie kumuluje ciepło. Gruby akutermiczny odlew aluminiowy pokryty proszkowo potrójną warstwą żaroodpornej i bardzo trwałej farby po bokach. Dodatkowo z zaślepkami z odlewu aluminiowego.
Bardzo głęboki, dzięki temu nadaje się do przygotowywania potraw wymagających termoobiegu.
 
Praktyczne szuflady

Rozumiemy potrzeby użytkowników.
Łożyskowana szuflada w półce bocznej pozwala mieć zawsze pod ręką niezbędne akcesoria.
Dodatkowe łożyskowane szuflady w podstawie grilla o większej pojemności pozwalają na przechowywanie większych narzędzi czy niezbędnych przypraw i marynat.
Zestaw Rożna Obrotowego

Składa się z palnika do rożna umieszczonego w tylnej części piekarnika, silnika elektrycznego, pręta z kolcami do mocowania mięsa oraz zestawu do wyważania. Dzięki temu zestawowi upieczesz np. chrupiącego kurczaka i udziec.
Palnik rożna

Wykonany ze stali szlachetnej i usytuowany wzdłuż tylnej ściany piekarnika powoduje, że całe ciepło jest odbijane i skierowane na rożen.
Otwory w palniku mają różne średnice. Mniejsze w tylnej części, gdzie gaz jest spychany ciśnieniem oraz większe w przedniej części, gdzie ciśnienie gazu jest mniejsze.
Takie rozwiązanie pozwala na bardziej równomierne rozprowadzenie gazu i jednakowej wielkości płomień na całej długości palnika.
Dwa niezależne piekarniki

Jeden o mniejszej powierzchni grillowania, drugi o większej pozwala zmniejszyć zużycie gazu i przyspieszyć proces grillowania w zależności od zapotrzebowania.
Mały piekarnik wykorzystasz grillując dla dwóch osób, duży lub nawet oba robiąc przyjęcie. Mały piekarnik wykorzystasz do oddzielenia potraw dla osób z alergiami.
Światła w piekarniku

Teraz możesz grillować kiedy tylko chcesz, w dzień lub w nocy. Dzięki wbudowanym w piekarniku światłom będziesz mógł jeszcze bardziej kontrolować gillowanie nawet o północy!
Solidne 9 mm ruszty ze stali szlachetnej

Gruby, 9 mm ruszt ze stali szlachetnej nie wychładza się w kontakcie z zimnymi produktami, szczególnie na początku grillowania, gdy wymagane jest zamknięcie soków wewnątrz potraw. Niezwykle łatwy w czyszczeniu i konserwacji.

PROGRAM WYMIANY RUSZTU:
Jeżeli rozważasz zakup grilla gazowego z rusztem wykonanym ze stali szlachetnej, w momencie zakupu masz możliwość wymienić cały ruszt stalowy lub pojedyńczą sztukę na ruszt żeliwny. Program wymiany rusztu jest bezpłatny.

Modele podlegające programowi:

Imperial XL S
Imperial XL Black
Regal S590 Pro
Regal S490 Pro

Podświetlane pokrętła

Grillując po zmroku, dzięki podświetlanym pokrętłom będziesz wiedzieć w jakiej pozycji są ustawione. Nie wspominając o wyjątkowym wyglądzie.
Technologia Roll-On

Ciężar pokrywy zawieszony jest blisko środka piekarnika, przez co pokrywa sprawia wrażenie lekkiej. Dzięki temu rozwiązaniu osoby niższe i dzieci z łatwością otworzą grilla. Technologia Roll-On daje możliwość postawienia grilla w odległości zaledwie 11cm od ściany.

 WYMIARY:
 • Szerokość po rozłożeniu: 193 cm
 • Wysokość przy zamkniętej pokrywie: 126 cm
 • Wysokość do rusztu od podłoża: 92 cm
 • Głębokość całego grilla: 62,5 cm
 • Wymiary piekarnika (szer x głęb): 67 cm x 50 cm i 35 cm x 50 cm
 • Wymiary rusztu głównego (szer x głęb): 64 cm x 49 cm i 32 cm x 49 cm
 • Wymiary rusztu górnego (szer x głęb): 62 cm x 22 cm i 30 cm x 22 cm
 • Wymiary podstawy bez kółek (dł x szer): 104 cm x 58 cm
 • Wymiary opakowania (dł x szer x wys): 112 cm x 125 cm x 64 cm

   

DANE TECHNICZNE: WARTOŚĆ:
Moc całkowita w kWh 17,5 kWh
Palnik Dual-TubeTM ze stali szlachetnej
6
Przegrody Flav-R-ZoneTM ze stali szlachetnej
NIE
Palnik boczny ze stali szlachetnej
2,7 kWh
Palnik rożna ze stali szlachetnej
4,4 kWh
Luksusowy zestaw do rożna
TAK
Całkowita powierzchnia robocza 6 676 cm2
Powierzchnia głównego piekarnika 3 225 cm2
Powierzchnia mniejszego piekarnika 1 613 cm2
Ruszta żeliwne pokryte emalią ceramiczną TAK w mniejszym piekarniku (2)
Solidne 9 mm ruszty ze stali szlachetnej
TAK w dużym piekarniku (2)
System Flav-R-WaveTM ze stali szlachetnej
TAK
Zawory Linear FlowTM zapewniające precyzyjną regulację temperatury, z systemem kontroli temperatury Sensi-Touch
TAK
Termometr Deluxe Accu-TempTM TAK (2)
Zapalnik Sure-LiteTM ELEKTRONICZNY
Piekarnik ze stali szlachetnej okuty po bokach elementami z odlewu aluminiowego (dodatkowo aluminiowe zaślepki) TAK (2)Okres gwarancji na poszczególne podzespoły:
 • Elementy pokrywy ze stali pokrytej emalią porcelanową – XL Black: Dożywotnia
 • Elementy piekarnika z odlewu aluminium: Dożywotnia
 • Piekarnik ze stali szlachetnej: Dożywotnia
 • Ruszty ze stali szlachetnej: 5 lat
 • Żeliwne ruszty: 2 lata
 • Palnik rożna: 10 lat
 • Palnik kuchenki bocznej: 10 lat
 • Palniki Dual-Tube: 10 lat
 • Aromatyzer Flav-R-Wave: 5 lat
 • Elementy wózka ze stali szlachetnej: 5 lat
 • Inne podzespoły i farba: 2 lata.


Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Wszystkie grille gazowe marki Broil King produkowane są w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu.

Certyfikaty/Normy

Oferowany przez nas produkt przystosowany jest do polskich norm i posiada certyfikat unijny CE.